Pierwsza z nich to Trello. Jest to idealna apka do sprzątania myśli. Wszystkie zadania, które wpisujesz do aplikacji, możesz uporządkować w listach, dzięki czemu wiesz, co zrobić w danym tygodniu. Każda tablica ma opcję odhaczenia, kiedy wykonamy je pomyślnie. Ogromną zaletą tej apki jest to, że masz możliwość dzielenia tablicy ze znajomymi. Jest to mega pomocne podczas realizacji jakiegoś projektu.
Podobną tematykę oferuje nam My Study Life, dzięki której uporządkujemy swoje studenckie życie. Program pozwala na wprowadzenie i proste kontrolowanie własnego planu zajęć – wykłady, ćwiczenia czy laboratoria wyświetlane są w przyjaznej dla odbiorcy kafelkowej formie. My Study Life, po wprowadzeniu odpowiednich danych, przypomni nam także o terminie oddania pracy zaliczeniowej czy zbliżających się kolokwiach oraz egzaminach.
Kolejna pod ostrzałem jest InstaScan. Zwłaszcza teraz, podczas nauczania zdalnego jest ona nieoceniona. Nie każdy ma w akademiku czy właściwie w domu rodzinnym ma skaner po ręką. Jest to fajna aplikacja umożliwiająca zrobienie zdjęcia dokumentowi i wysłanie potrzebnego pliku jako skan do prowadzącego czy kolegi.
Polecam również spojrzeć na Evernote. Możemy dodawać tam notatki w postaci głosowej, zdjęć czy tradycyjnych list oraz ustawiać tagi oraz przypomnienie. Notatki można zsynchronizować ze wszystkimi urządzeniami, których używamy, np. z komputerem. W aplikacji możemy trzymać nasze ulubione przepisy, kupony do różnych sklepów czy inne przydatne zdjęcia i informacje.
Dla ludzi nie lubiących tracić czasu na gotowanie ani poszukiwanie knajp, gdzie można naładować siły, rekomendowana jest aplikacja Pyszne.pl bądż UberEats. Obie aplikacje mają na celu jedno - ułatwienie zamówienia posiłków do akademika lub mieszkania. Posiadają one spis restauracji, które oferują usługę dowozu zamówień oraz opisy dań, które są objęte opcją na wynos.
Organizacja czasu nie tylko polega na świetnie synchronizowanych planach i powiadomieniach, ale także na rozplanowanym podróżowaniu. Dobrze wiedzieć, o której wyjść na przystanek bez obawy, że zaraz nam ucieknie nasz środek pojazdu. Takimi aplikacjami pomocnymi podczas podróżowania komunikacją miejską zdecydowanie są Krkpodręką oraz Jakdojade. Pierwsza z nich pokazuje na mapie Krakowa, w którym miejscu znajduje się pożądany przez nas środek komunikacji. Natomiast druga jest czymś w rodzaju wirtualnego rozkładu jazdy pod ręką, w którym mamy możliwość zakupu biletu. Obie są bardzo proste w obsłudze i popularne wśród studentów.
Aplikacji, które testowałam, jest wiele. Jednak uważam, że te opisane wyżej na chwile obecną są najprzydatniejsze. Ułatwiają bardzo funkcjonowanie podczas zwyczajnego biegu na zajęcia oraz w codziennym życiu. Niektórych z nich używam nawet wtedy, gdy jestem w domu, ponieważ są one praktyczne, a ja jestem już po prostu przyzwyczajona do spoglądania na ich interfejs w poszukiwaniu kolejnych wydarzeń na dany dzień.