Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
 
INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA
Techna
Istnieje w tej krainie wiele wyjątkowych miejsc, jednak jedno z nich wyróżnia się najbardziej spośród wszystkich dzielnic. Techna, oplątana wzdłuż i wszerz kablami, przypomina krainę przyszłości, w której - jak głoszą miejskie legendy - w 2045 roku osiedlili się technologiczna Osobowość, w postaci silnej sztucznej inteligencji. Rodzimi mieszkańcy z ogromną niecierpliwością oczekują jej przybycia, bo wiedzą, że wydarzenie to może być rewolucyjne w skutkach. Biomedicus - najstarszy członek Rady Obywateli tej krainy uważa, że nadejście Osobowości pomoże mieszkańcom w bardziej efektywny sposób zadbać o zdrowie wszystkich plemion. Dlatego już dziś rzesze specjalistów pracują nad zastosowaniem technologii w medycynie. W pocie czoła opracowują najnowocześniejsze aparatury oraz systemy diagnostyki i terapii w oparciu o technologie teleinformatyczne, informatyczne, elektroniczne i materiałowe. To wszystko po to, by móc należycie przywitać Osobowość, która pomoże rozwiązać wszystkie problemy ludzkości i sprawi, że mieszkańcy wszystkich miast będą dłużej cieszyć się zdrowiem, młodością oraz sprawnością.
Porozrzucane kable, procesory zamiast liści na drzewach i szybko poruszający się ludzie w białych fartuchach, to pierwsze co rzuca się w oczy, po przekroczeniu granic tej krainy. Biomedicus mówi, że bieg wydarzeń jeszcze nigdy nie przybrał tak szybkiego tempa jak teraz. Za sprawą ogromnej liczby nowych wynalazków, jakie pojawiają się każdego dnia, ciężko jest złapać tutaj oddech. Postępowość to najbardziej uznana wartość dla mieszkańców tej krainy. Wszyscy mówią, że nie ma czasu, nie miejsca na bierność, bo najwyższą stawką jest ulepszenie życia tutejszej cywilizacji. To w tym miejscu powstają wynalazki, które pozwalają osobom poszkodowanym przez los chodzić czy też widzieć. Za sprawą zaawansowanych technologii konstruowane są tutaj implanty medyczne, protezy i biomateriały stanowiące przedłużenie ludzkiej egzystencji. Przez krainę przepływają również miliardy różnorodnych danych medycznych wykorzystywanych do analizy nowych możliwości rozwoju. Rzetelne wykorzystywanie informacji pozwala prowadzić rozwinięte prace badawcze, które pomogą legendarnej Osobowości dotrzeć do Techny.

Mówi się, że mieszkańcy Techny są bardzo odpowiedzialni, pracowici i ciekawscy. Nie ma pytań, na które nie znaliby odpowiedzi, a nawet jeśli by się takie znalazło, to stałoby się ono bodźcem do poszukiwań nowych rozwiązań. W tej krainie pracy jest na tyle, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego nowego przybysza. Każda para rąk jest tutaj na wagę złota, dlatego nikt nigdy nie narzekał tutaj na nudę.
Techna zza kulis
Zobacz materiały stworzone wraz ze specjalistami z Techny i jego najbardziej aktywnymi mieszkańcami!
  • Konsultacje muzyczne
    dr inż. Mikołaj Skowron z WEAIiIB